MoCa PLUS

 

Mechanické podpery Hubmatic pre dodávky, karavany a obytné autá.

 

Skutočnosť, že produkty sa nemusia vždy znovu objavovať, ale že ich možno ďalej rozvíjať a optimalizovať, ukazuje Goldschmitt v časom overených podperách MoCa. Nové montážne konzoly špecifické pre konkrétne vozidlá, najmä pre vozidlá Fiat a Mercedes, zjednodušujú inštaláciu a zabezpečujú dokonalé umiestnenie populárneho systému podpery. Napriek tomu, že mechanické podpery MoCa boli vždy ľahko použiteľné, v minulosti mali zásadnú nevýhodu: nesmierne ťažkopádnu a časovo náročnú montáž. Vŕtanie, ohýbanie, zváranie – to bolo motto, keď prišlo k inštalácii MoCa Hubmatic podpier. Uľahčili sme vám zostavenie populárneho systému podpery a zásadne sme zmenili koncepciu upevnenia podpery MoCa Hubmatic a spustili sme upravenú verziu MoCa PLUS. Ponúka všetky výhody tradičného systému MoCa, ale obsahuje držiaky špecifické pre každé vozidlo, pre jednoduchú a rýchlu inštaláciu bez vŕtania. Vďaka presne pasujúcim držiakom Goldschmitt, sú ťažkopádne a časovo náročné montážne práce minulosťou. Okrem toho zabezpečujú optimálne umiestnenie jednotlivých podpier, čo zabezpečuje ľahký prístup pomocou ručnej kľuky (štandard) alebo akumulátorového skrutkovača.

 

Súpravy pre podvozky Fiat a Mercedes.

Optimalizované podpery MoCa-PLUS Hubmatic sú k dispozícii ako praktické súpravy zvlášť pre predné a zadné nápravy a sú vhodné najmä pre dodávkové vozidlá a karavany, ako aj ľahké motorové karavany na báze Fiat Ducato, Citroën Jumper a Peugeot Boxer, ako aj Mercedes Sprinter a VW Crafter. Podperný systém MoCa PLUS umožňuje, aby bolo vozidlo podopreté s nosnosťou až 500 kilogramov na jednu podperu. Na želanie je k dispozícii kľúč s nástrčným kľúčom pre akumulátorový skrutkovač.

 

Jednoduchá inštalácia, jednoduchá manipulácia.

Kľuka, ktorá je súčasťou dodávky, sa zasunie na hnací hriadeľ systému MoCa. S prvým otočením je sklopná podpera spočívajúca na vozidle umiestnená do zvislej polohy. Ďalšie pohyby kľuky umožňujú manuálne predĺženie podpery. Zásuvný teleskopický systém umožňuje nastavenie dĺžky stĺpika až o 90 milimetrov. Ak sa vozidlo pohybuje aj napriek predĺženým podperám, sklopí sa dozadu bez toho, aby došlo k poškodeniu vozidla.

 

K dispozícii pre nasledujúce typy vozidiel:

 • Citroën Jumper, od roku 2006
  (predná / zadná náprava)
 • Fiat Ducato, od roku 2006
  (predná / zadná náprava)
 • Mercedes Sprinter, 2006 – 2018
  (predná / zadná náprava)
 • Peugeot Boxer, od roku 2006
  (predná / zadná náprava)
 • VW Crafter, 2006 – 2016                                                                                                                                                                              (predná / zadná náprava)

 

Variant pre prednú nápravu je vhodný aj pre vozidlá s podvozkom s nízkym rámom AL-KO (jednoduchá alebo tandemová náprava).

Radi Vám poradíme na túto tému telefonicky alebo na mieste v našej spoločnosti karavan.sk.