Vinuté pružiny

 

Silné zatáčanie pre preťažené predné nápravy motorových vozidiel, dodávkových a úžitkových vozidiel.

 

Prepravcovia ako Fiat, Ford, Iveco a ostatné nemajú podvozok primárne konštruovaný tak, aby sa z neho stal automobilový, priemyselný alebo sanitný automobil. Po prvé, podvozok vozidla je navrhnutý ako jednoduchý a pohodlný nákladný automobil. Napríklad, keď sú Ducato, Transit, Daily a ďalší kandidáti povýšení na obytný automobil, predajné vozidlo alebo dodávku televízneho vysielania, často sa to deje: Podvozok je často ohromený a preťažený ťažkými bremenami pre doslova ťažké prevádzky. Najmä vo vozidlách s vysokým zaťažením prednej nápravy sú pružiny predných tlmičov namáhané tak veľmi, že sa veľmi rýchlo unavia a už nie sú schopné zvládnuť svoje úlohy. Vozidlo doslova „ide do kolien“, narazí a to nie je pre cestujúcich príjemné. Zhoršenie jazdného komfortu je zvyčajne spojené s únavou pôvodnej pružiny.

 

 

 

Naše vystužené vinuté pružiny sa používajú výmenou za preťažené sériové pružiny. To umožňuje, aby sa vaše vozidlo na prednej náprave – v závislosti od modelu, zdvihlo o niekoľko centimetrov. Optimalizovaná jazda výrazne zlepšuje jazdné vlastnosti, pohodlie a bezpečnosť. Výmoly a cestné hrbole sú opäť optimálne vyvážené a citlivý nábytok a svietidlá sú jednoznačne ušetrené. Naše pružiny však môžu optimalizovať nielen komfort a manipuláciu. Mnohé vozidlá sa pohybujú so svojou hmotnosťou na okraji povolenej. Montážou zosilnených vinutých pružín dosiahneme nárast dodatočnej povolenej hmotnosti.

 

Inovatívne riešenia pre Mercedes Sprinter a VW Crafter

 

Obytné automobily a dodávkové vozidlá sa od seba nelíšia len externe. Kým predná náprava väčšiny vozidiel je vybavená vinutými pružinami, Mercedes používa pre Sprinter série NCV3 vstavané listové pružiny. Následné vystuženie bolo možné v minulosti, ale zriedka poskytovalo požadovaný účinok. Preto ponúkame inovatívne riešenie pre Sprinter a identické VW Crafter: Dodatočná vinutá pružina, ktorá je inštalovaná nad štandardným tlmičom nárazov, podopiera priečnu listovú pružinu a zdvíha predok vášho vozidla o niekoľko centimetrov. Výsledkom je výrazné zvýšenie jazdného komfortu, zníženie sklonu k pohybu a pozitívne ovplyvnenie jazdného správania.

 

V neposlednom rade, predná náprava Mercedes Sprinter a VW Crafter, namontovaním prídavných pružín bude lepšie zaťažiteľná . To vám prináša výrazné zvýšenie užitočného zaťaženia a bezpečnosti jazdy. Pre automobilových nadšencov, ktorí chcú zo svojho Sprintera alebo Craftera vyťažiť čo najviac, odporúčame naše praktické kompletné balíky s názvom SprinterPLUS + . Tieto zahŕňajú v závislosti na dizajne vinutých pružín prednej nápravy, vzduchové pružiny pre zadnú nápravu, rozširovacie podložky a hliníkové ráfiky.

 

                                                                    Optimalizácia pre pickupy a terénne vozidlá.

 V úzkej spolupráci s renomovanými výrobcami ponúkame celý rad odpružených komponentov pre mnohé pickupové a terénne vozidlá, ktoré zlepšujú komfort pruženia a riadenia a umožňujú použitie ťažkých prídavných zariadení, ako sú obytné kabíny, snehové pluhy, rozmetadlá alebo zametacie stroje. Posilnené vinuté pružiny Goldschmitt poskytujú nielen v rekreačnej oblasti, ale aj v ťažkom priemysle každý deň lepšie jazdné vlastnosti, väčší komfort jazdy a zvýšenú bezpečnosť.

 

K dispozícii pre nasledujúce typy vozidiel:

 • Citroën Jumper, od roku 1994
 • Fiat Ducato, od roku 1994
 • Ford Transit, 2004 – 2014
 • Isuzu D-Max, od roku 2012
 • Mercedes Sprinter, 2006 – 2018
 • Mercedes triedy V, od roku 2014
 • Mercedes Vito, od roku 2014
 • Nissan Interstar, 2002 – 2010
 • Nissan NV400, od roku 2010
 • Opel Movano, od roku 1998
 • Boxer Peugeot, od roku 1994
 • Renault Master, od roku 1997
 • VW Crafter, 2006 – 2016

 

Naše vystužené vinuté pružiny sú vhodné aj pre vozidlá s podvozkom s nízkym rámom AL-KO (jednoduchá alebo tandemová náprava). Okrem štandardnej listovej pružiny na prednej náprave sú inštalované vinuté pružiny pre Mercedes Sprinter (2006 – 2018) a VW Crafter (2006 – 2016).

 

Radi Vám poradíme na túto tému telefonicky alebo na mieste v našej spoločnosti karavan.sk